september 2026

Podcast downloads september 2026

De meest recente lijst van NMO Podcast Downloads gaat over september 2026. Deze lijst wordt gepubliceerd door NMO Luisteren en bevat alle podcasts die minimaal 500 downloads per gemiddelde week hebben in de betreffende maand. In dit artikel lees je de resultaten en ontwikkelingen in september 2026 ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar.

Let op. De cijfers van NPO over september zijn onvolledig door een overstap naar een andere Content Delivery Network (CDN). In overleg met NPO heeft NMO Luisteren daarom voor alle NPO-titels het weekgemiddelde gebruikt van de enige volledig gemeten week. Dat is de week van 31 augustus tot en met 6 september. Bij de vergelijking van NPO-titels met vorig jaar is dus enige voorzichtigheid geboden.

Kerncijfers podcastmarkt – september 2026
PodcastPortal.nl · NMO Luisteren
Kerncijfers podcastmarkt
September 2026 vergeleken met september 2025
KerncijferSeptember 2025September 2026YoY
Totaal aantal titels404736+82,2%
Aantal downloads (× 1 miljoen)9,59,9+3,4%
Aantal gebruikers (× 1 miljoen)6,06,2+3,7%
Aandeel top 10 titels (downloads)27,8%24,5%-11,9%
Aandeel top 100 titels (downloads)79,2%71,8%-9,3%
Bron: NMO Luisteren · Podcast Standaard · september 2026

In totaal telde september 2026 736 titels die minimaal 500 downloads per week hadden. Dat is met +82% fors meer dan een jaar geleden. Bij het aantal downloads en gebruikers is de groei veel bescheidener. Daar zien we respectievelijk 3% en 4% groei.

De aandelen van de top 10 en top 100 zijn opnieuw gedaald. De top 10 is goed voor 25% van alle downloads, tegen 28% een jaar eerder. Voor de top 100 is dat 72%, tegen 79% in september 2025. Waren vorig jaar nog 30 titels samen goed voor de helft van alle downloads, nu zijn dat er 42. De groei van de markt zit dus vooral bij de wat kleinere titels.

De top 10 titels ziet er als volgt uit:

Top 10 podcasts – september 2026
PodcastPortal.nl · NMO Luisteren
Top 10 podcasts
Downloads in september 2026 en ontwikkeling ten opzichte van september 2025
#TitelSeptember 2025September 2026YoY
1Boekestijn & De Wijk573.425436.617-23,9%
2Geuze & Gorgels358.287361.415+0,9%
3NRC Vandaag307.401272.260-11,4%
4Napleiten272.527270.106-0,9%
5de Volkskrant Elke Dag229.283203.675-11,2%
6KieftJansenEgmondGijp163.713201.140+22,9%
7De Dag165.770188.561+13,7%
8Amerika in 15 minuten226.220182.547-19,3%
9De Jortcast150.234160.143+6,6%
10Aaf en Lies lossen het wel weer op161.558140.275-13,2%
Bron: NMO Luisteren · Podcast Standaard · september 2026

Boekestijn & De Wijk voert de lijst aan met bijna 437.000 downloads per week. Dat zijn er wel 24% minder dan een jaar geleden. Geuze & Gorgels staat op twee en blijft met ruim 361.000 downloads vrijwel gelijk. KieftJansenEgmondGijp is met een plus van 23% de grootste stijger in de top 10. Ook De Dag doet het goed met 14% meer downloads. Amerika in 15 minuten levert juist 19% in. Alle tien titels stonden vorig jaar ook al in de lijst.

Het aantal downloads is te verdelen naar de verschillende ‘verkoopnetwerken’. Podimo voert hier de lijst aan met 2,3 miljoen downloads per gemiddelde week in september 2026. Dat is 8% minder dan in september vorig jaar. NPO volgt met 2,2 miljoen downloads en een plus van 6%. Hierbij geldt wel de kanttekening over de meetweek. In absolute zin nam bij Audiohuis het aantal downloads het meest toe met een plus van ruim 580.000 (+40%). FD Mediagroep zag het aantal downloads met 15% dalen.

Audioboom en Talpa Media groeien in relatieve zin het hardst met ieder zo’n 73%. Beide komen daarmee boven de 100.000 downloads per week uit. Gezien het kleine volume is de impact op de totale markt gering.

Top 10 verkoopnetwerken YoY – september 2026
PodcastPortal.nl · NMO Luisteren
Top 10 verkoopnetwerken YoY
Gemiddeld aantal downloads per week
VerkoopnetwerkSeptember 2025September 2026YoY
Podimo2.539.7212.342.141-7,8%
NPO2.091.9242.218.562+6,1%
Audiohuis Podcastnetwerk1.462.3102.042.322+39,7%
FD Mediagroep1.666.5851.422.408-14,7%
DPG Media1.153.9501.132.980-1,8%
Mediahuis NRC477.986467.199-2,3%
Audioboom67.171115.918+72,6%
Talpa Media63.338109.886+73,5%
All Things Comedy4.9943.511-29,7%
Totaal9.527.9799.854.927+3,4%
Bron: NMO Luisteren · Podcast Standaard · september 2026

De verschuivingen hebben uiteraard gevolgen voor de aandelen. Podimo blijft de grootste met een aandeel van 24%, tegen 27% een jaar eerder. De grootste verschuiving is opnieuw te zien bij Audiohuis dat van 15% naar 21% gaat. FD Mediagroep, DPG Media en Mediahuis NRC leveren aandeel in.

Marktaandelen verkoopnetwerken – september 2026
PodcastPortal.nl · NMO Luisteren
Marktaandelen verkoopnetwerken
Aandeel in het gemiddelde aantal downloads per week
VerkoopnetwerkSeptember 2025September 2026YoY
Podimo26,7%23,8%-10,8%
NPO22,0%22,5%+2,5%
Audiohuis Podcastnetwerk15,3%20,7%+35,0%
FD Mediagroep17,5%14,4%-17,5%
DPG Media12,1%11,5%-5,1%
Mediahuis NRC5,0%4,7%-5,5%
Audioboom0,70%1,18%+66,8%
Talpa Media0,66%1,12%+67,7%
All Things Comedy0,05%0,04%-32,0%
Totaal100,0%100,0%—
Bron: NMO Luisteren · Podcast Standaard · september 2026

De Podcast Downloads van NMO Luisteren zijn hier te vinden.

Scroll naar boven