Visual van PodcastPortal.nl met de top 10 podcasts naar downloads van juni 2026

Podcast downloads juni 2026

De meest recente lijst van Podcast Downloads gaat over juni 2026. Deze lijst wordt gepubliceerd door NMO Luisteren en bevat alle podcasts die minimaal 500 downloads per gemiddelde week hebben in de betreffende maand. In dit artikel lees je de resultaten en ontwikkelingen ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar.

Kerncijfers podcastmarkt – juni 2026
PodcastPortal.nl · NMO Luisteren
Kerncijfers podcastmarkt
Juni 2026 vergeleken met juni 2025
KerncijferJuni 2025Juni 2026YoY
Totaal aantal titels414696+68,1%
Aantal downloads (× 1 miljoen)6,610,3+56,1%
Aantal gebruikers (× 1 miljoen)46,3+57,5%
Aandeel top 10 titels (downloads)35,0%26,0%-25,7%
Aandeel top 100 titels (downloads)85,0%75,0%-11,8%
Bron: NMO Luisteren · Podcast Standaard · juni 2026

In totaal telde juni 2026 696 titels die minimaal 500 downloads per week hadden. Dat is met +68% fors meer dan een jaar geleden. Dat geldt ook voor het aantal downloads. Dat waren er iets meer dan 10 miljoen en dat is zo’n 56% meer dan in juni 2025. Ook het aantal ‘gebruikers’ (lees: devices waarop is gedownload) groeide met een vergelijkbaar percentage.

Een belangrijke verklaring voor deze toename is de toevoeging per 1 januari van dit jaar van Podimo aan de tellingen van NMO Luisteren. In juni 2026 telde de database 96 titels en 2,3 miljoen downloads van Podimo (Dag en Nacht en Tonny Media). Hiermee is een belangrijk deel van de groei verklaard, maar ook zonder deze toevoeging is sprake van een substantiële groei.

In onderstaande visual is de opbouw van het luistervolume weergegeven. Je ziet het cumulatieve aandeel van de 696 titels in juni 2026 en 414 titels in juni 2025. Zoals hierboven als is aangegeven hebben de tien grootste titels een aandeel van 26% in juni 2026 als het het gaat om het aantal downloads. De top 100 is goed voor 75%. Voor 2025 geldt respectievelijk 35% en 85%. En in 2025 waren 22 titels goed voor een aandeel van 50%, nu zijn dat er 35. Klik onder de grafiek op ‘vergroten’ voor een . . . vergroting.

Opbouw volume podcast downloads, juni 2025 tegenover juni 2026Cumulatief aandeel van het downloadvolume. De top 10 daalde van 35,2 naar 26,0 procent, de helft van het volume kwam van 22 naar 35 titels en de top 100 van 85,0 naar 75,4 procent. De markt is verbreed.Opbouw volume podcast downloadsCumulatief aandeel van het downloadvolume · juni 2025 tegenover juni 2026juni 2025 · 414 titelsjuni 2026 · 696 titels0%25%50%75%100%staart, samengedrukt35,2%top 10 in 202526,0%top 10 in 202622 titelsvoor de helft in 202535 titelsvoor de helft in 202685,0%top 100 in 202575,4%top 100 in 2026050100150200250300414696Aantal titels, gerangschikt op downloadsBron: NMO Luisteren · Podcast Standaard — bewerking PodcastPortal.nl · x-as afgekapt bij 300 titels
Bron: NMO Luisteren · Podcast Standaard · bewerking PodcastPortal.nl

De top 10 titels ziet er als volgt uit:

Top 10 podcasts – juni 2026
PodcastPortal.nl · NMO Luisteren
Top 10 podcasts
Downloads in juni 2026 en ontwikkeling ten opzichte van juni 2025
#TitelJuni 2025Juni 2026YoY
1Boekestijn & De Wijk667.859514.771-22,9%
2Zembla podcast4.990318.047+6.273,7%
3Geuze & Gorgels—280.044n.b.
4Napleiten246.976277.152+12,2%
5NRC Vandaag324.342273.188-15,8%
6NOS Voetbalpodcast199.186229.378+15,2%
7AD Voetbalpodcast115.675214.800+85,7%
8Amerika in 15 minuten—198.859n.b.
9de Volkskrant Elke Dag252.544197.847-21,7%
10KieftJansenEgmondGijp151.027189.964+25,8%
Bron: NMO Luisteren · Podcast Standaard · juni 2026

Boekestijn & De Wijk voert de lijst aan met bijna 515.000 downloads per week. Dat zijn er 12% minder dan een jaar geleden. Vanuit het niets staat Zembla Podcast op de tweede plek met 318.000 downloads per gemiddelde week in juni. Het is in de bron niet te achterhalen waar deze hoge cijfers vandaan komen, maar het vermoeden is dat Op zoek naar Marlotte hier een groot aandeel in heeft. Nieuw in de top 10 zijn Geuze & Gorgels en Amerika in 15 minuten.

Het aantal downloads is te verdelen naar de verschillende ‘verkoopnetwerken’. NPO voert hier de lijst aan met 2,6 miljoen downloads per gemiddelde week in juni 2026. Op de tweede plaats volgt Podimo, die zoals gezegd nog geen referentie heeft uit 2025. Voor de andere verkoophuizen is dat wel mogelijk en daar is de groei aanzienlijk. Uitschieter is Audiohuis met een plus van 82% en Talpa Media waar 149% meer downloads zijn geteld.

Top 10 verkoopnetwerken YoY – juni 2026
PodcastPortal.nl · NMO Luisteren
Top 10 verkoopnetwerken YoY
Gemiddeld aantal downloads per week
VerkoopnetwerkJuni 2025Juni 2026YoY
NPO2.161.8252.557.072+18,3%
Podimo—2.272.549n.b.
Audiohuis Podcastnetwerk1.065.4771.935.872+81,7%
FD Mediagroep1.716.7171.544.918-10,0%
DPG Media1.117.3271.147.513+2,7%
Mediahuis NRC470.359507.474+7,9%
Talpa Media129.220321.435+148,8%
Audioboom77.52897.621+25,9%
All Things Comedy9.6383.522-63,5%
Totaal6.640.88810.346.749+55,8%
Bron: NMO Luisteren · Podcast Standaard · juni 2026

Door de toevoeging van Podimo leveren de andere partijen aandeel in. Dit met uitzondering van Audiohuis, die relatief gezien 17% aandeel wint en Talpa media waar het aandeel 60% toeneemt.

Marktaandelen verkoopnetwerken – juni 2026
PodcastPortal.nl · NMO Luisteren
Marktaandelen verkoopnetwerken
Aandeel in het gemiddelde aantal downloads per week
VerkoopnetwerkJuni 2025Juni 2026YoY
Podimo32,6%24,7%-24,1%
NPO0,0%22,0%n.b.
Audiohuis Podcastnetwerk16,0%18,7%+16,6%
FD Mediagroep25,9%14,9%-42,2%
DPG Media16,8%11,1%-34,1%
Mediahuis NRC7,1%4,9%-30,8%
Talpa Media1,9%3,1%+59,7%
Audioboom1,2%0,9%-19,2%
All Things Comedy0,1%0,0%-76,5%
Totaal*101,6%100,4%—

* Door afronding en de bronindeling kan het totaal licht afwijken van 100%.

Bron: NMO Luisteren · Podcast Standaard · juni 2026

De Podcast Downloads van NMO Luisteren zijn hier te vinden.

Scroll naar boven