Visual van PodcastPortal.nl met de top 10 podcasts naar downloads van juli 2026

Podcast downloads juli 2026

De meest recente lijst van NMO Podcast Downloads gaat over juli 2026. Deze lijst wordt gepubliceerd door NMO Luisteren en bevat alle podcasts die minimaal 500 downloads per gemiddelde week hebben in de betreffende maand. In dit artikel lees je de resultaten en ontwikkelingen ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar.

Kerncijfers podcastmarkt – juli 2026
PodcastPortal.nl · NMO Luisteren
Kerncijfers podcastmarkt
Juli 2026 vergeleken met juli 2025
KerncijferJuli 2025Juli 2026YoY
Totaal aantal titels399731+83,2%
Aantal downloads (× 1 miljoen)8,09,1+13,8%
Aantal gebruikers (× 1 miljoen)4,85,7+20,5%
Aandeel top 10 titels (downloads)26,0%22,0%-15,4%
Aandeel top 100 titels (downloads)80,0%72,0%-10,0%
Bron: NMO Luisteren · Podcast Standaard · juli 2026

In totaal telde juli 2026 731 titels die minimaal 500 downloads per week hadden. Dat is met +83% fors meer dan een jaar geleden. Bij het aantal downloads en gebruikers zijn de groeicijfers minder onstuimig maar met respectievelijk 14% en 21% nog altijd aanzienlijk.

De aandelen van de top en top 100 zijn gedaald. Dat betekent dat de groei van de markt vooral bij de wat kleinere titels is te vinden. Dat is op zich een goed teken met een mooi gespreide groei van het aantal downloads.

De top 10 titels ziet er als volgt uit:

Top 10 podcasts – juli 2026
PodcastPortal.nl · NMO Luisteren
Top 10 podcasts
Downloads in juli 2026 en ontwikkeling ten opzichte van juli 2025
#TitelJuli 2025Juli 2026YoY
1Boekestijn & De Wijk315.850261.842-17,1%
2NRC Vandaag315.650239.964-24,0%
3Napleiten190.456218.785+14,9%
4In De Waaier235.134212.632-9,6%
5Geuze & Gorgels297.124211.635-28,8%
6de Volkskrant Elke Dag148.420183.857+23,9%
7Amerika in 15 minuten—179.693n.b.
8KieftJansenEgmondGijp159.194175.908+10,5%
9De Jortcast160.660161.880+0,8%
10Aaf en Lies lossen het wel weer op144.939137.677-5,0%
Bron: NMO Luisteren · Podcast Standaard · juli 2026

Boekestijn & De Wijk voert de lijst aan met bijna 262.000 downloads per week. Dat zijn er 17% minder dan een jaar geleden. Ook de nummer twee levert flink in. NRC telde 24% minder downloads dan vorig jaar en kwam in juli 2026 uit op 240.000. Elke Dag van De Volkskrant laat de mooiste cijfers zien met een plus van 24%.

Het aantal downloads is te verdelen naar de verschillende ‘verkoopnetwerken’. Podimo voert hier de lijst aan met 2,2 miljoen downloads per gemiddelde week in juli 2026. Een referentie uit 2025 ontbreekt. Titels van Podimo (en Tonny Media en Dag en Nacht) zitten wel in de lijst van 2025, maar worden in juli 2025 nog meegeteld in het netwerk van Talpa Media. In 2026 vallen zij onder Podimo. Dat verklaart ook de sterke terugval van Talpa in 2026.

Top 10 verkoopnetwerken YoY – juli 2026
PodcastPortal.nl · NMO Luisteren
Top 10 verkoopnetwerken YoY
Gemiddeld aantal downloads per week
VerkoopnetwerkJuli 2025Juli 2026YoY
Podimo—2.236.258n.b.
NPO1.836.1531.979.915+7,8%
Audiohuis Podcastnetwerk1.051.1101.865.373+77,5%
FD Mediagroep1.275.8001.204.231-5,6%
DPG Media1.001.122988.734-1,2%
Mediahuis NRC437.753472.521+7,9%
Talpa Media2.377.564288.133-87,9%
Audioboom48.193101.811+111,3%
All Things Comedy5.5063.735-32,2%
Totaal8.033.2019.140.711+13,8%
Bron: NMO Luisteren · Podcast Standaard · juli 2026

Door de toevoeging van Podimo leveren de andere partijen aandeel in. Dit met uitzondering van Audiohuis, die relatief gezien 56% aandeel wint en Audioboom waar het aandeel 86% toeneemt.

Marktaandelen verkoopnetwerken – juli 2026
PodcastPortal.nl · NMO Luisteren
Marktaandelen verkoopnetwerken
Aandeel in het gemiddelde aantal downloads per week
VerkoopnetwerkJuli 2025Juli 2026YoY
Podimo—24,5%n.b.
NPO22,9%21,7%-5,2%
Audiohuis Podcastnetwerk13,1%20,4%+56,0%
FD Mediagroep15,9%13,2%-17,0%
DPG Media12,5%10,8%-13,2%
Mediahuis NRC5,4%5,2%-5,1%
Talpa Media29,6%3,2%-89,3%
Audioboom0,6%1,1%+85,7%
All Things Comedy0,1%0,0%-40,4%
Totaal100,0%100,0%—
Bron: NMO Luisteren · Podcast Standaard · juli 2026

De Podcast Downloads van NMO Luisteren zijn hier te vinden.

Scroll naar boven